Aktuálny čas je 01 Máj 2017, 04:25

Mec a stitok

Mec a stitok

Poslaťod Martin Fabian » 16 Okt 2012, 14:08

Ahojte, mali by sme zaujem ponorit sa hlbsie do danej problematiky. Nakolko v dnesnej dobe nie je vela casu na metodu pokus/omyl, chcel by som sa vas opytat na dve veci:
1 mec - akeho vyrobcu by ste nam vedeli odporucit? Nechce sa nam improvizovat s dlhymi mecmi. Hladame nieco lahke, pekne a bezpecne.
2 stitok - celokovovy vs dreveny. Ake su vase skusenosti? Co a koho by ste odporucili?

Vopred vdaka!
Rozširujme šerm!
http://sermiari.sk
Martin Fabian

Skupina: Bratislavský Šermiarsky Spolok

Re: Mec a stitok

Poslaťod Karel Černín » 28 Dec 2012, 15:08

Pokud chcete dělat dle I.33, tak štítek bych určitě doporučil dřevěný - jednak je podle mě bezpečnější a jednak odpovídá tomu, co je zobrazeno (kovová puklice, dřevěné tělo a lemovka buď kovová nebo ze surové kůže - příjemnější pro soupeře je samozřejmě kůže). Ideálně něco jako zde na Brodci. Konkrétního výrobce doporučit nemůžu, máme štítky vlastní výroby.

U meče těžko říct. Sám mám meč o Paráčka, který mi vyhovuje, ale většina lidí by ho asi shledala příliš pádným. Zkusím zjistit od Myschwerka, co používá on - mám pocit, že měl něco lehčího a s delší čepelí, co víc odpovídalo vyobrazením v I.33.
Karel Černín

Skupina: Revertar

Späť na Pästný štít a meč

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť